Proč my?

Zobrazit navigaci

10 důvodů proč vybrat pro své dítě právě naši školu, ve které se nezkouší, neznámkuje a nezvoní

  1. Máme zkušenosti s tím, co děláme. Jsme první montessori základní škola v Českých Budějovicích. Jsme pod registrem ministerstva školství a fungujeme již 12. rokem.
  2. Poskytujeme ucelené základní vzdělání (1. a 2. stupeň základní školy) pomocí montessori pedagogiky, která dítě rozvíjí jak osobnostně, tak znalostně.
  3. Prošli jsme kontrolou České školní inspekce s výborným výsledkem (zpráva na stránkách).
  4. Respektujeme individuální vývoj a potřeby dítěte –  co nejvíce se snažíme, aby bylo dítě nad osnovami, nikoli osnovy nad dítětem.
  5. Naši pedagogové jsou skvělí lidé, kvalifikovaní pedagogové s odpovídajícím VŠ vzděláním a praxí. Většina absolvovala ucelené montessori vzdělání (Národní diplomový kurz, Diplomový kurz montessori pedagogiky Institutu celostního učení, kurzy Respektovat a být respektován, atd.) a kurz Výchovu bez poražených. Část týmu absolvovala i Školu bez poražených. Dále se vzděláváme.
  6. Víme, jak důležitá je výuka jazyků, a proto vyučujeme angličtinu již od prvního ročníku. U všech ročníků máme též zvýšenou hodinovou dotaci.
  7. Vytvořili jsme metodiku výuky angličtiny, která je efektivnější a pro děti přirozenější a zábavnější. Již od první třídy začínají číst velmi jednoduché příběhy. Ve vyšších ročnících se projekty v ostatních předmětech prolínají s tématy v angličtině a děti mají možnost prezentovat v češtině nebo angličtině. 
  8. Děti nejen vzděláváme, ale vedeme je také k lásce k přírodě, pohybu a učíme je respektu k minoritám. Spolupracujeme s centrem pro postižené Arpida. Navštěvujeme divadelní představení, edukativní programy v Domě umění, děti navštěvují ekologické centrum Cassiopea, kde se seznamují s ochranou přírody.
  9. Škola nabízí program od 7:30 do 16:30. Vyučování mladších žáků začíná v 8:45, což je pro děti optimální čas, který je čím dál více doporučován i dětskými psychology. V rámci tělesné výchovy děti chodí nejen cvičit, ale i plavat a bruslit.
  10. Rodiče jsou u nás vítaní: dny otevřených dveří, workshopy, vánoční jarmark, rodičovská setkávání nebo konzultační hodiny.

Aktuality

Zápis do mš

2024/2025
Číst více informací

DOD

Dny otevřených dveří v naší ZŠ
Číst více informací

Kalendář

Škola

Vyhledat na webu

Zavřít