VÍTEJTE V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE.

 

 

WEBOVÉ STRÁNKY NEJSOU AKTUALIZOVANÉ, JELIKOŽ V BLÍZKÝCH DNECH SPUSTÍME STRÁNKY NOVÉ.

fotogalerie-skola.jpg


 10 důvodů proč vybrat pro své dítě právě naši školu,

ve které se nezkouší, neznámkuje a nezvoní


1) Máme zkušenosti s tím, co děláme. Jsme první montessori základní škola v Českých Budějovicích. Jsme pod registrem ministerstva školství a fungujeme již 7. rokem.


2) Poskytujeme ucelené základní vzdělání (1. a 2. stupeň základní školy) pomocí montessori pedagogiky, která dítě rozvíjí jak osobnostně, tak znalostně.

 

3) Prošli jsme kontrolou České školní inspekce s výborným výsledkem (zpráva na stránkách).

 

4) Respektujeme individuální vývoj a potřeby dítěte - dítě je nad osnovami, nikoli osnovy nad dítětem.

 

5) Naši pedagogové jsou skvělí lidé, kvalifikovaní pedagogové s odpovídajícím VŠ vzděláním a praxí. Všichni absolvovali ucelené montessori vzdělání (Národní diplomový kurz, Diplomový kurz montessori pedagogiky Institutu celostního učení, kurzy Respektovat a být respektován, atd.).

 

6) Zaměřujeme se na výuku jazyků, máme zvýšenou hodinovou dotaci. Angličtinu vyučujeme již od 1.ročníku. Výuka je realizována akreditovanou metodou MYSLI ANGLICKY, která vychází z principů montessori pedagogiky, je efektivní a učí děti jazyk používat. Info o metodě na našich stránkách.

 

7) Bilingvní prostředí zaručuje anglicky rodilý mluvčí, který je součástí našeho týmu, a díky kterému jeden až dva dny v týdnu probíhá bilingvní výuka. Tento rodilý mluvčí zároveň realizuje část výuky angličtiny.

 

8) Děti nejen vzděláváme, ale vedeme je také k lásce k umění, přírodě, pohybu a učíme je respektu k minoritám. Spolupracujeme s centrem pro postižené Arpida. Každý měsíc navštěvujeme divadelní představení, edukativní programy v Domě umění, děti navštěvují ekologické centrum Cassiopea, kde se seznamují s ochranou přírody.

 

9) Škola nabízí program od 7:30 do 16:00. Vyučování mladších žáků začíná v 9:00, což je pro děti optimální čas, který je čím dál více doporučován i dětskými psychology. V rámci tělesné výchovy děti chodí nejen cvičit, ale i plavat a bruslit.

 

10) Rodiče jsou u nás vítani: společné snídaně Café Viva Bambini, výuka s rodiči (Rodiče s námi), odpolední workshopy, vánoční jarmark, pobyt na horách, rodičovská setkávání, konzultační hodiny.


 

 

Náš generální sponzor:

Madeta

www.madeta.cz   www.lipanek.cz

 

 

Za podporu patří poděkování i našim dalším partnerům, kterými jsou:

České Budějovice Jihočeský kraj     MŠMT