10 důvodů proč vybrat pro své dítě právě naši školu,ve které se nezkouší, neznámkuje a nezvoní

1) Máme zkušenosti s tím, co děláme. Jsme první montessori základní škola v Českých Budějovicích. Jsme pod registrem ministerstva školství a fungujeme již 8. rokem.

2) Poskytujeme ucelené základní vzdělání (1. a 2. stupeň základní školy) pomocí montessori pedagogiky, která dítě rozvíjí jak osobnostně, tak znalostně.

3) Prošli jsme kontrolou České školní inspekce s výborným výsledkem (zpráva na stránkách).

4) Respektujeme individuální vývoj a potřeby dítěte –  co nejvíce se snažíme, aby bylo dítě nad osnovami, nikoli osnovy nad dítětem.

5) Naši pedagogové jsou skvělí lidé, kvalifikovaní pedagogové s odpovídajícím VŠ vzděláním a praxí. Většina absolvovala ucelené montessori vzdělání (Národní diplomový kurz, Diplomový kurz montessori pedagogiky Institutu celostního učení, kurzy Respektovat a být respektován, atd.).

6) Zaměřujeme se na výuku jazyků, máme zvýšenou hodinovou dotaci. Angličtinu vyučujeme již od 1.ročníku.

7) Bilingvní prostředí zaručuje anglicky rodilý mluvčí, který je součástí našeho týmu, a díky kterému jeden až dva dny v týdnu probíhá bilingvní výuka. Tento rodilý mluvčí zároveň realizuje část výuky angličtiny.

8) Děti nejen vzděláváme, ale vedeme je také k lásce k umění, přírodě, pohybu a učíme je respektu k minoritám. Spolupracujeme s centrem pro postižené Arpida. Každý měsíc navštěvujeme divadelní představení, edukativní programy v Domě umění, děti navštěvují ekologické centrum Cassiopea, kde se seznamují s ochranou přírody.

9) Škola nabízí program od 7:30 do 16:30. Vyučování mladších žáků začíná v 8:45, což je pro děti optimální čas, který je čím dál více doporučován i dětskými psychology. V rámci tělesné výchovy děti chodí nejen cvičit, ale i plavat a bruslit.

10) Rodiče jsou u nás vítani: výuka s rodiči (Rodiče s námi), odpolední workshopy, vánoční jarmark, pobyt na horách, rodičovská setkávání, konzultační hodiny.